1392
تاسیس شرکت داتیس خودرو
هلدینگ داتیس، با هدف"تولید، کارآفرینی و اشتغال جوانان"بر مبنای استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، بنیان گذاشته شد. در سال1392 هیئت مدیره هلدینگ داتیس با نیل بر این هدف فعالیت خود را در حوزه خدمات پس از فروش آغاز و اولین شرکت زیرمجموعه خود را با نام"داتیس خودرو" ثبت نمود.کسب جایگاه برتر در حوزه خدمات پس از فروش در صنعت خودرو اصلی ترین هدف گذاری این شرکت بوده است.
همزمان با آغاز فعالیت شرکت داتیس خودرو در حوزه خدمات پس از فروش، همکاری با شرکت های بین المللی تراز اول دنیا در دستور کار هلدینگ قرار گرفت. با به بار نشستن مذاکرات هسته ای ایران با پنج قدرت جهانی و رفع شدن تحریم های بین الملی، هلدینگ داتیس با رویکرد توسعه حمل و نقل پاک در ایران تلاش نمود در تعامل با برند های مطرح دنیا نقطه عطفی را در صنعت حمل و نقل ایران رقم زند.


1393
توسعه شبکه خدمات پس از فروش
متاسفانه نبود خدمات پس از فروش مناسب، هزینه بسیاری به مردم تحمیل می کند. از طرف دیگر موفقیت شرکت های خودروسازی در گرو ارائه خدمات پس از فروش مناسب و منطبق با نیازهای مشتری است. از این رو در سال 1393 شرکت داتیس خودرو توسعه و تقویت شبکه خدمات پس از فروش را در دستور کار خود قرار داد و اقدام به جذب نیروهای متخصص افزایش نیروی انسانی نمود. براین اساس داتیس خودرو از منظر تخصصی اولین شرکت خصوصی ارائه خدمات پس از فروش در کشور می باشد. 


توسعه حمل و نقل پاک
از دیگر اقدامات اساسی شرکت داتیس خودرو در سال 1393 معرفی محصولات پاک در حوزه حمل و نقل کشور بود. فروش خودروهای هیبریدی اولین گام موثر در این راستا بود که در بستر ارائه خدمات پس از فروش مناسب فضای عمومی جامعه را نسبت به استفاده از این قبیل خودروها ترغیب نمود. عرضه دوچرخه های الکتریکی دومین برنامه اصلی هلدینگ داتیس بود که در سال 1393 همزمان با نیازسنجی و بازارسنجی آن در ایران، مذاکرات با شرکت های مطرح دنیا در زمینه واردات دوچرخه های الکتریکی آغاز گردید. هدف هلدینگ داتیس واردات و سپس تولید این محصولات در ایران است. هلدینگ داتیس مفتخر است که یکی از پیشروان در فرهنگ سازی استفاده از خودروهای هیبریدی، دوچرخه های الکتریکی، خورشیدی و نیز موتور سیلکت های برقی است.


1394
عرضه محصولات مولتی برند خودروهای سواری
 در سال 1394 در راستای توسعه اقتصادی و گسترش زیرساخت ها، هلدینگ داتیس اقدام به واردات و ارائه خدمات پس از فروش مولتی برند خودروهای سواری لوکس و سوپر لوکس اروپایی و آسیایی نمود و به این منظور توسعه منابع انسانی، جذب و آموزش پایدار پرسنل را در دستور کار خود قرار داد. 


1395
افتتاح اولین تعمیرگاه هیبریدی در ایران
با آغاز سال 1395 اقدامات و برنامه های هلدینگ داتیس به نقطه اوج خود رسید. در آغاز این سال، تعمیرگاه داتیس خودرو به عنوان نخستین تعمیرگاه رسمی و تخصصی هیبریدی در سطح ایران افتتاح گردید. مراسم افتتاح این تعمیرگاه با حضور مسئولین کشوری، شهرداری تهران، پلیس راهور، جمعی از فعالان اقتصادی و کارشناسان نشریات معتبر و جمعی از هنرمندان برگزار شد. در این مراسم آقای محمد بازگیر مدیر کل محیط زیست تهران از شرکت داتیس خودرو تقدیر نمودند. پس از اجرای این فاز، گام های آغازین برای برپایی خط تولید و توسعه فن آوری برداشته شد و حضور هلدینگ داتیس در رسانه ها، نمایشگاه ها و همایش ها پررنگ تر از گذشته گردید.


سرمایه گذاری در صنعت سینمای خانگی 
هلدینگ داتیس پس از کسب موفقیت های پی در پی در سال 1395، رویکرد تبلیغاتی خود را تعمیق بخشید و در اقدامی نو در صنعت سینما سرمایه گذاری نمود. سریال عاشقانه، اولین تجربه سرمایه گذاری هلدینگ داتیس در صنعت سینمای خانگی بود که به دلیل به کارگیری عوامل کار آزموده و هنرپیشگان مطرح کشور در زمره محبوب ترین و پربیننده ترین سریال های سال قرار گرفت.


دریافت نمایندگی انحصاری شرکت هایکو اسپرتیو آلمان
یکی از اهداف و خط مشی های مهم شرکت داتیس خودرو، گسترش فعالیت های تجاری در سطح بین المللی است. براین اساس در سال 1395، شرکت داتیس خودرو طی مذاکرات با شرکت هایکو اسپرتیو آلمان که شریک تجاری ولوو سوئد می باشد، توانست نمایندگی انحصاری این شرکت در ایران را اخذ نماید. بر مبنای این قرارداد که مورد تایید اتاق بازرگانی کشور آلمان نیز قرار گرفته، شرکت هایکو اسپرتیو تعهدنامه خدمات پس از فروش درخواستی از وزارت صنعت و معدن ایران را نیز به امضا رسانده و متعهد به انجام کلیه تعهدات خود بعنوان فروشنده شده است. هایکو اسپرتیو آلمان ماشین های ولوو را بهینه سازی می کند و حدود  60 دیلر در سراسر دنیا دارد. این مهم مورد استقبال کم نظیر از سمت طرفداران این خودرو در ایران شده و سبب رشد محبوبیت داتیس خودرو در صنعت خودرو گردیده است.


شرکت در اولین نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهرا ن و رونمایی XC90 ولوو
پس از عقد قرارداد با شرکت هایکو اسپرتیو آلمان و کسب موفقیت در همایش ها و نمایشگاه های خودرویی کشور، شرکت داتیس خودرو اقدام به شرکت در نخستین نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب نمود و در آن نمایشگاه خودروی XC90 را رونمایی کرد. همچنین در این نمایشگاه شرکت داتیس خودرو به عنوان بنیان گذار اولین تعمیرگاه تخصصی هیبریدی کشور تلاش نمود تا فرهنگ استفاده از خودروهای هیبریدی در کشور را ترویج دهد به طوری که این مهم با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان روبرو شد. 


دریافت نمایندگی انحصاری شرکت لائوس ایتالیا 
پیرو رویکرد اصلی هلدینگ داتیس مبنی بر"بازگشت به طبیعت و هوای پاک"، این هلدینگ توانست با یکی از مطرح ترین برند های دوچرخه الکتریکی با نام لائوس ایتالیا عقد قرارداد نموده و رسما فعالیت خود را آغاز نماید. این همکاری منجر به عقد قرارداد نماینده انحصاری شده و پس از آن کلیه مراحل دریافت لوح اجازه واردات در ایران را طی کرده است. دوچرخه های لائوس نه تنها دارنده جایزه بهترین طراحی از جشنواره"اودت آوارد"ایتالیا در سال 2015 می باشد، بلکه اولین دوچرخه های الکتریکی دست ساز از جنس کربن هستند که با انرژی خورشید نیز کار می کند. هلدینگ داتیس مصمم است ضمن واردات این محصولات به کشور در یک برنامه میان مدت و بلندمدت اقدام به تولید آن در کشور نماید.


دریافت نمایندگی انحصاری شرکت بوتچیا  ایتالیا  
همزمان با عقد قرارداد با شرکت لائوس ایتالیا، هلدینگ داتیس تحقیقات خود را گسترده و مذاکرات خود با دوچرخه های برند بوتچیا با قدمت 100 ساله آغاز نمود. شرکت بوتچیا یکی از مطرح ترین برندهای دنیا است که نمایندگان متعددی در سراسر دنیا داشته است. 


دریافت نمایندگی انحصاری شرکت ریس چیپ آلمان 
در سال 1395 علاوه بر توسعه حمل و نقل پاک و گسترش خدمات پس از فروش، هلدینگ داتیس در زمینه قطعات و دستگاه های روز دنیا نیز فعالیت خود را آغاز نمود که این علاقه مندی منجر به همکاری با شرکت ریس چیپ شد. قطعات ریس چیپ در آلمان طراحی و ساخته می‌شوند. این محصولات، قطعات الکترونیکی مخصوص موتورهای پرخوران (توربوشارژ، سوپرشارژ و دیزل) هستند که توان پیشرانه را ارتقا داده و منجر به افزایش قدرت و گشتاور و همچنین کاهش مصرف سوخت می گردند. ریس چیپ که مورد تائید بسیاری از شرکت‌های خودروسازی مطرح جهان از جمله BMW است، به سبب بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا، تاکنون در بیش از ۱۳۵ کشور نمایندگان فعال دارد و توسط نشریات معتبر بین المللی نظیرTopGear, BMWSCENCE, Auto Express و ... مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است و بعنوان برترین"چیپ تیونینگ" جهان معرفی شده است.


1396
شرکت در دومین نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهرا ن و رونمایی S90 ولوو
 در سال 1396 مذاکرات هلدینگ داتیس با برندهای مطرح اروپایی به سرانجام رسید و شرکت داتیس خودرو موفق به عقد نمایندگی انحصاری از شرکت هایکو اسپرتیو آلمان (شریک تجاری شرکت ولوو سوئد و عرضه کننده انواع محصولات ولوو) گردید. از این رو شرکت در دومین نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در دستور کار هلدینگ قرار گرفت. در این نمایشگاه خودرو S90  ولوو رونمایی گردید که با استقبال شدید بازدیدکنندگان روبرو شد.


تعمیر رایگان تاکسی های هیبریدی مدارس
داتیس خودرو در سال 1396به منظورترویج استفاده از خودروی هیبریدی و گسترش هوای پاک در طرحی نوآورانه اقدام به تعمیر رایگان تاکسی های هیبریدی مدارس نمود. 


شرکت در نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، راهسازی، راهداری و صنایع وابسته مصلی تهران 96 
شرکت در دومین نمایشگاه حمل و نقل، راه سازی، راهداری و صنایع وابسته مصلی فرصتی مناسب برای معرفی هر چه بیشتر خدمات داتیس خودرو به هموطنان عزیزمان و همچنین بازدید بیشتر از خودروی S90 هیکو بود. این نمایشگاه به منظور معرفی آخرین دستاوردهای صنعت حمل و نقل برگزار شد.


شرکت در نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس
حضور در نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس از دیگر برنامه های هلدینگ داتیس در سال 1396 بود. در این نمایشگاه برای اولین بار دوچرخه های لائوس و بوتچیا به منظور معرفی بیشتر به نمایش گذاشته شد. داتیس خودور در این نمایشگاه چشم اندازی متفاوت را پیش روی صنعت حمل و نقل سبز کشورمان گشود. 


شرکت در هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک(مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران)
هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با هدف و نگاه به آینده صنعت حمل و نقل کشور، یعنی گسترش هوای پاک برگزار شد.. در این کنفرانس سخنرانان داخلی و خارجی با فرهنگ استفاده از دوچرخه بویژه دوچرخه های الکتریکی شرکت داشته اند. آقای محسن پور سید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک با تمجید از دوچرخه های الکترکی لائوس و بوتچیا آینده صنعت حمل و نقل کشور را در گرو استفاده از حمل و نقل سبز دانسته و از شرکت داتیس خودرو به علت پیشرو بودن در معرفی این مهم قدردانی به عمل آوردند.


نشست خبری در خصوص نمایندگی برند Heico در سردترین روز سال 
طی چند سال اخیر حضور قدرتمند هلدینگ داتیس در حوزه تجارت با فرازونشیب هایی همراه بوده است. یکی از این موارد کارشکنی های وزارت صنعت در اعطای نمایندگی هایکو اسپورتیو بود. براین اساس مدیران هلدینگ داتیس در یک نشست خبری ضمن ارائه مستندات فعالیت خود، برنامه های خود را اطلاع رسانی نمودند. 


دریافت نمایندگی انحصاری برند اینتکت آلمان
هلدینگ داتیس در کنار خودرو و حمل و نقل پاک، تمرکز خود را بر ارائه محصولات مصرفی با دوام و قطعات یدکی این صنعت نیز گذاشته است. باتری اینتکت آلمان یکی دیگر از محصولات باکیفیت و به روز است که هلدینگ داتیس به دنبال عرضه آن در ایران است. شرکت اینتکت آلمان  طی تحقیقات صورت گرفته شناسایی کرده و طی مذاکرات مربوطه عقد قرارداد نمایندگی رسمی با آن شرکت بسته شده است. شرکت اینتکت در 40 سال اخیر، با استفاده از استاندارد های روز و تلاش برای ارائه راه حل های مناسب صنعتی توانسته جایگاه ویژه ای نه تنها در آلمان بلکه در اروپا داشته باشد.
ساخت باتری های اینتکت بزرگترین برند این شرکت درسال 1995 شروع شده و توانسته در مدت 12 سال سهم ویژه ایی از بازار اروپا را در اختیار خود داشته باشد. قیمت مناسب به همراه کیفیت بالا دو علت اصلی پیشرفت اینتکت می باشند. اینتکت تنها باتری های  اروپایی است که باتری های آن درجه (خیلی خوب) را کسب کرده و توانسته در سال گذشته برنده تست کیفیت در  مجله موتور را باشد.


دریافت نمایندگی انحصاری روغن موتور میلرز انگلستان
برند میلرز یکی از معتبرترین برند های روغن موتور در دنیا است که هلدینگ داتیس در سال 1396، طی مذاکرات مستمر موفق با این شرکت موفق به اخذ نمایندگی اتحصاری آن در ایران شد.  میلرز با قدمتی بیش از 130 سال اولین تولید کننده روغن موتور برای خودرو های دیزلی و همینطور روغنی با دوام و کارکردی بالا برای کامیون ها است. محصولات میلرز از پیشروترین روغن‌های پیشرفته، روانکاری و مکمل های سوخت در دنیا هستند. تنوع محصولات میلرز شامل بخش های زیادی از جمله وسائل نقلیه سواری، موتورسیکلت، وسایل نقلیه کشاورزی و تجاری و مجموعه ای از محصولات بسیار پیشرفته برای طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی است.


شروع خدمات دهی به خودروهای ولوو با قطعات اصل 
هلدینگ داتیس پیرو موفقیت های کسب کرده در حوزه خدمات پس از فروش و تعمیرات خودرو و همچنین رضایت مشتریان عزیز در خصوص این خدمات، از سال 1396 تصمیم به ارائه خدمات تعمیر و نگهداری با قطعات به خودروهای ولوو نموده است. 


شروع رسمی هلدینگ داتیس 
مجموعه داتیس که کار خود را از سال 1392 با تاسیس شرکت داتیس خودرو آغاز نموده، در اواخر سال 1396پس از اخذ نمایندگی های متعدد در سرتاسر دنیا و گسترش فعالیت های خود، توانست هلدینگ داتیس را با 11 شرکت زیرمجموعه به طور رسمی ثبت نماید. این شرکت ها عبارتند از:

داتیس خودرو

داتیس دوچرخ

داتیس طب

داتیس پارت

داتیس موتور

داتیس کشت 

داتیس صنعت

داتیس دیزل

داتیس هوشمند

داتیس خودروکار

داتیس کالا